Viljandi Kliinik

Kontakt

Annette Grenzstein

 
Tel:+372 55677250 

E-post

annettegrenzstein@gmail.com

Asukoht

 Tallinna 29a, Viljandi, 71013 Viljandi maakond

Sul on vaimne jõud, kuid sa ignoreerid seda. Pane tähele neid 10 asja ja elu muutub.
Kui inimesed ainult mõistaksid, milline vaimne jõud neil on, oleks probleeme ja kannatusi vähem. Kuid selle asemel, et äratada oma loomupärane jõud, kipuvad inimesed pidama jahti võimule, mis muudab nad sõltuvaks.
Jutt käib võimu saavutamisest ja teistest kõrgemale tõusmisest. Võib-olla valmistan kellelegi pettumuse, kuid see kõik on kasutu, sest pikemas perspektiivis kõik alati muutub ja see jõud viib lõpuks omaniku lõpliku langemiseni.
Iga inimene on sündinud oma võimetega, kuid me oleme nii harjunud neid ignoreerima ja sellega oleme peaaegu kaotanud juurdepääsu neile. Need võimed on vabaduse võti.
Kõik, mida me peame tegema, on tegeleda enesearendusega.
See pole lihtne protsess, sest see nõuab mitte ainult distsipliini, vaid ka pühendumist, kuid tulemus on seda väärt.
10 kaasasündinud vaimset jõudu, mida sa ignoreerid:
1. Intuitsioon
Inimesel on sisemine hääl, mis toimib sisemise juhina ja hoiatab sind ebamugavuste kaudu, kui midagi on valesti. Seda võib nimetada vaistuks või intuitsiooniks. Oma tunnete kuulamise abil saad vältida paljusid vigu ja ilmnevaid probleeme.
2. Meie sisemine maailm
Igaühe sees on sisemine vaikus. Kui leiad oma sisemise puhkepaiga, avastad ammendamatu energiaallika. Miks see on vajalik – sest kõik ümbritsev peegeldab sisemaailma. Kõik probleemid, takistused, hädad – kõik see on sinu enda loodud, hoolimata sellest, kui väga sa ka ei soovi seda tunnistada.
3. Võime kontrollida hingamist
Lühim viis pingete maandamiseks on mitu aeglast ja sügavat hingetõmmet. Mõni minut seda harjutust tehes lõõgastub sinu meel ja rahuneb hing. Kui oled rahulik, suudad kõrgematel sagedustel vibreerida ja igas olukorras hakkama saada.
4. Pilgujõud
Kas oled proovinud kedagi silmitseda ja mõelda, mida soovid sellelt inimeselt saada? Näiteks nii, et ta vaataks sinu suunas. Kui jah, siis võid olla märganud, et see töötab. Seda seetõttu, et sinu pilgus on vägi.
On olemas selline asi nagu “domineeriv pilk” – pilk, mida saad kasutada siis, kui soovid, et teised sinu soovi täidaksid või osutaksid teene. See on pilk, kus sa hoiad silmsidet teise inimesega pilgutamata või agressiooni näitamata. Saladus on hoida silmsidet kauem ja vähendada pilgutamist.
5. Oskus suhelda
Kõige sagedamini jätavad selle jõu tähelepanuta inimesed, kellel on raske end avada. Igaüks vajab lähedast inimest, mõnikord võib ainult temast saada teie tugevuse allikas.
6. Oskus anda
On 3 asja, mida saad alati teistega jagada: lahkus, naeratus ja oma töö.
7. Vaba tahe
Sul on õigus valida. Seda on palju rohkem kui arvate. Tegelikult piisab ainult sellest vaimsest võimest, et saad elada nii, nagu soovid. Sa ei pea leppima millegagi, mida sa ei vääri. Ära tee midagi lihtsalt sellepärast, et teised seda heaks kiidavad. Tee midagi sellepärast, et see sulle meeldib. Mida rohkem teed seda, mida armastad, seda tugevamana tunned end.
William Ernest Henley ütles: “Ma olen oma saatuse peremees, ma olen oma hinge kapten.” Sellest suuremat jõudu pole. Selle omamine vabastab sind. Ainult sinul on õigus ja jõud oma elu kontrollida, ära anna seda teistele.
8. Naer
Kuulus ütlus “naer on parim tervendaja” on ajatu. Sinu naerus peitub jõud: mida rohkem seda teistega jagada, seda tugevamaks muutub teie side. Naer on füüsilise heaolu jaoks väga vajalik.
9. Võime ühenduda Kõrgema Minaga:
Enne siia maailma tulekut peab sinu kõrgem “mina” ise valima oma tee. Kui oled tema kavatsusega nõus minema tema valitud rada pidi, tuleb kogu maailm sulle appi.
Sinu leek süttib taas, sinust saab valgus, mis valgustab kõike ümbritsevat kõige pimedamatel aegadel. Ja siis sooritab sinu vaimne jõud sinu jaoks imesid.
10. Loovus
Sa oled loominguline, sest sa tulid Jumalate hulgast või Loovalt Allikalt. Loovus on meile omane alates meie sünnist, tuleb lihtsalt leida see säde, oma hingekosutus. Katseta, uuri ja leia see, mis sulle sobib. Kasutades loovuse jõudu, saad jääda hetkesse ja selles olekus peitub tohutu potentsiaal.