Helista+372 5557 7338

Rasedus ja osteopaatia

Ongi käes see imeline rasedusaeg. Arvatakse, et rasedus on naise organismi jaoks raske koormus. Ometi pole see päriselt nii. Osteopaadid kinnitavad, et kui tulevasel emal on organismi sisemisi varusid piisavalt, kui vaagna, selgroo, verevarustuse ja endokriinse regulatsiooni süsteem töötab vastavalt looduse poolt püstitatud ülesandele, siis on raseduse tulemuseks terve laps ja ema oluliselt paranenud tervis.

Osteopaatia last ootavatele naistele

Ongi käes see imeline rasedusaeg. Aeg, mil tulevase ema kehas kõik ümber häälestub, valmistudes lapse üsasiseseks arenguks ja sünniks.

Arvatakse, et rasedus on naise organismi jaoks raske koormus. Ometi pole see päriselt nii. Osteopaadid kinnitavad, et kui tulevasel emal on organismi sisemisi varusid piisavalt, kui vaagna, selgroo, verevarustuse ja endokriinse regulatsiooni süsteem töötab vastavalt looduse poolt püstitatud ülesandele, siis on raseduse tulemuseks terve laps ja ema oluliselt paranenud tervis.

On üllatav, kuid arvukad uuringud kinnitavad seda, et neurohumoraalsete protsesside aktiveerumine raseda organismis tugevdab oluliselt tema immuunsüsteemi, leevendab süsteemsete haiguste kulgu, taastab sisesekretsiooninäärmete ja teiste organite töö.

Mõnikord on vaja aga tulevast ema vaid veidi aidata, lubada kehal saavutada võimalik täiuslikkus. Ja siin suudab osteopaatia oma pehmete, vägivallatute füsioloogiliste mittemedikamentoossete ravimeetoditega teha palju head emaka toonuse normaliseerimiseks, vaagnaluude töö optimeerimiseks, verevarustuse parandamiseks kõhuõõnes ja väikeses vaagnas, neuraalse ja humoraalse regulatsiooni täisväärtuslikuks taastamiseks.

Vaatleme, milliste seisundite puhul võib osteopaatia tõhus olla.

Nüüdisaegne ravi osteopaatiliste meetoditega aitab lahendada paljusid naiste terviseprobleeme, mis sageli raseduse ajal, sünnituse käigus ja sünnitusjärgsel perioodil tekivad.

rasedus ja osteopaatiaOsteopaatilise teraapiaga saab leevendada:

 – ebamugavustunnet ja valu seljas,

– nimmepiirkonnast kiirgunud valu selgroo kaelapiirkonnas,

– valu ristluus ja õndraluus,

– peapööritus, ärrituvus, õhupuudus,

– seedehäired, kõhukinnisus, kõhupuhitus,

– tuim valu alakõhus, emaka ületoonus, raseduse katkemisoht

Osteopaatiliste võtetega saab:

– taastada vaagnaluude liikuvuse ja tasakaalu, mis on väga oluline vaagna täieliku avanemise jaoks sünnituse ajal ja lapse traumavabaks sündimiseks,

– valmistada vaagnapõhja ja emakakaela pehmed koed sünnituseks ette, see võimaldab vältida lahkliha rebendeid sünnituse ajal,

– sünnitusjärgsel perioodil vältida siseorganite allalangemist, taastada eesmise kõhuseina normaalne toonus, kõrvaldada seljavalu, alajäsemete veenide varikoossed laiendid, hemorroidid, puusaliigese artroosist tngitud muutused, kroonilised mittespetsiifilised põletikulised kuse- ja suguelundkonna haigused, ebamugavus suguühte ajal.

Osteopaatiline abi rasedustrimestrite kaupa:

Esimene trimester

Esimesel trimestril toimub raseda organismis väga tugev hormonaalse süsteemi ümberhäälestamine, suureneb maksa ja sapipõie koormus, neis võivad häiruda venoosne ja lümfi äravool, tekkida paisunähtused. Vere mikroelementide tasakaalu muutuse ja fastsiaalse tõmbe tõttu pingestunud sapipõiest kuni seljaaju vistseraalse innervatsiooni segmentaarse osani ja kõrgemal kuni selgroo ülemise osa ja oimuluuni on häiritud peaaju verevarustus, võimalikud tekkida võivad kaebused on järgmised:

rasedus ja osteopaatia– peavalu,

– pearinglus,

– ärrituvus,

– ärevus,

– masendus,

– nutuvalmidus

Kõrvaldades siseorganite seinte pehmete kudede spasme, reguleerides ringlussüsteemide tööd, taastades selgroo liikuvust ja närvisüsteemi tasakaalu, aitab osteopaat raseda organismil funktsioone normaliseerida.

Teine raseduse füsioloogilise protsessi tähtis koostisosa on emaka kasv, emakaseinte kõigi kihtide paksenemine eesmärgiga tagada lapse hea toitainetega varustamine ja üsasisene areng.

Ämmaemandate ja osteopaatide uuringud kinnitavad, et emaka suurenedes nihkuvad kõik kõhuõõne siseorganid üles ja tahapoole, surutakse kokku, tõusevad diafragma poole. Seejuures on maol, maksal ja soolestikul koormus suurenenud. Nende funktsioon võib olla häiritud, see ilmneb düskineesis, valudes epigastraalpiirkonnas (piirkond rinnaluu all – mao projektsioon), kõrvetistes. Sageli on häiritud jämesoole parempoolse ja vasakpoolse nurga peristaltika, mis põhjustab paljudel rasedatel kõhukinnisust. Ka need seisundid on kõrvaldatavad. Loomulikult vajab raseda emakas ruumi suurenemiseks, kuid kui osteopaat reguleerib nihkunud organite asendit, siis nende töö taastub. Niisama oluline ülesanne on osteopaadi jaoks eelnevate kahjustuste, spasmide ja pingete kõrvaldamine, mis on saadud varasema elu jooksul (seisundid pärast mürgistusi, sooleinfektsioone, düsbakterioosi, operatsioone, liiteid).

Raseduse mugava kulgemise huvides on optimaalne pöörduda osteopaadi poole juba raseduse planeerimise ajal, enne viljastumist. on ju organite ja süsteemide tööd raseduse koormuse all hoopis keerukam reguleerida kui ilma koormuseta. Teisest küljest on “parem hilja kui mitte kunagi” ja isegi kolmandal trimestril saab organismi töö optimeerimiseks väga palju ära teha.