Helista+372 5557 7338

Operatsioonijärgne abi

Osteopaatia pärast operatsiooni

Pärast kirurgilist sekkumist on patsiendid silmitsi niisuguse probleemiga nagu kõigi keha organite ja süsteemide õige toimimise jaoks vajalike liigutuste mahu piiratus, sageli tuleb ju operatsiooni järgse perioodi esimestel päevadel peamiselt lebada.
Osteopaatilised tehnikad on suunatud sellele, kuidas aidata operatsiooni üle elanud inimesel võimalikult kiiresti taastada lihastoonust, parandada hingamist, kõrvaldada seisakunähtused kopsudest, normaliseerida soolestiku töö.
Osteopaat tegutseb pehmelt ja valu põhjustamata, parandades organismi üldist seisundit ja kõrvaldades anesteesia ja operatsiooni negatiivseid tagajärgi (operatsioon on alati trauma!), samuti viib ta miinimumini operatsioonijärgsete armide mõju
Iga kirurgiline sekkumine on otsene näidustus visiidiks osteopaadi juurde.
Miks on armid rühile ohtlikud ?
Armid pole nüüdisaegse inimese kehal kaugeltki mitte nii harv nähtus, nagu võib näida. Tõenäoliselt pole ühtegi inimest, kellel oleks jäänud mingit märki pärast kriimustust, põletust või muud traumat. Meestel on kombeks pidada niisugust märki mehisuse sümboliks, naistel aga kõigest väikeseks puuduseks, mida armsad daamid püüavad varjata meigi või tätoveeringuga.
Väikesed pindmised armid on tõepoolest üksnes kosmeetiline defekt, aga tõsisemate vigastuste või kirurgiliste operatsioonide järgsed armid võivad viia inimkeha jaoks katastroofiliste tagajärgedeni, esmajärjekorras on see probleem seotud lülisamba ja rühiga
Mis on arm?
Inimese lihased, sidemed ja nahk on elastsed, kuid ainult teatud piirini. Pehmete kudede pindmiste ja sügavate kihtide piisavalt suurte haavade korral (sisselõiked, põletused, operatsioonijärgsed õmblused jne) püüab organism defekti võimalikult kiiresti kõrvaldada ja moodustab selle jaoks spetsiaalse sidekoe. Arm kujutab endast kudede rohmakat kokkukasvamist, mis erineb oluliselt terve struktuuriga kudedest ja millel on alanenud funktsionaalsed omadused. Lihased tõmbuvad armistunud osas kokku valesti või ei tööta üldse, häiritud on närvilõpmete töö, higinäärmed toimivad ebaõigelt, karvanääpsud ei taastu, nahk kaotab elastsuse ja pehmuse.
.
Selle tõttu hakkab arm pehmeid kudesid enda poole sikutama, mis loob kehas lisapinge vektorid.
See omakorda mõjutab tugevalt lülisammast ja liigeseid. Isegi väike, kuid sügav arm võib rikkuda keha tugistruktuuride ehituse ja viia ebasoovitavate tagajärgedeni skolioosi, selgroo kõverdumise ja muude probleemide näol.
Kas ravimid aitavad armide korral
Kahjuks pole niisugust tabletti ega kreemi, mis armi täielikult eemaldaks. Kuidas nad ka ei kiidaks imelisi salve või milliseid vastukajasid nad ka internetis ei avaldaks, see kõik pole kahjuks tõsi. On võimalik, et aja jooksul muutub arm vähem märgatavaks, koed selle ümber taastuvad osaliselt, kuid täielikult ei kao arm kunagi. See avaldab kogu elu organismile kahjustavat mõju, sundides lülisammast kõverduma.
Seepärast on oluline muuta armkude elastseks ja liikuvaks. Siin on suur abi osteopaatilistest seanssidest.

Mida suudab osteopaat ?

Arst-osteopaadi töö on suunatud armist põhjustatud kahjustuste minimiseerimisele, armi pehmemaks muutmisele, organismi õpetamisele armiga niiviisi koos toimima, et see ei põhjustaks kahju. Paljud patsiendid märkavad juba pärast esimest visiiti seisundi olulist paranemist ja liigutuste suuremat vabadust. Stabiilse tulemuse jaoks piisab kõige sagedamini spetsialisti 5-8 külastamisest, kuid küsimus, kui palju seansse on tarvis, tuleb lahendada iga inimese jaoks individuaalselt. Siin sõltub kõik organismi eripäradest, armi asukohast, traumast möödunud aja pikkusest ja paljudest muudest teguritest.

Pärast intensiivset kuuri ei tohi unustada profülaktilist ravi 2 korda aastas. Asi on selles, et armid pole sugugi alati stabiilsed: väga sageli hakkavad need pärast taastumise põhietappi naasma esialgsesse seisundisse (kõvenevad, venitavad nahka ja sisemisi kudesid, tekitavad patoloogilisi venitusi). Seepärast soovitatakse kõigil, keda on opereeritud või kes on saanud tõsiseid haavu, tervise ja hea enesetunde säilitamiseks perioodiliselt läbida ravi osteopaadi juures.