Helista+372 5557 7338

Meditsiin ja psühholoogia

Kas teate, mis on tulemuseks, kui liita meditsiin ja psühholoogia?

Üllatav asi, ma ütlen teile! Psühhosomaatika. See on niisugune suund meditsiinis, mis tegeleb meie emotsioonide, hirmude ja psühholoogiliste blokeeringute mõjuga tervisele. Teaduslikult on tõestatud, et meie sisemised üleelamised ja tunded annavad tulemuseks füüsilised haigused.

Ükskord tunnistastuntud tsirkusedünastia esindaja Karina Bagdassarova, et ta on kogu elu tahtnud saada tantsijaks, kuid isa sundis teda töötama areenil. Täiskasvanuna, kui Karina hakkas endale oma kehaga toimuvast aru andma, mõistis ta, miks teda on kogu elu piinanud nimmevalud ‒ ta oli “kogu elu teinud seda, mida ei tahtnud teha”.

Niisiis, millest kõnelevad teie haiged kohad?

Kui pea sageli või pidevalt valutab, siis “valutavad” mõtted, teabe või mõtiskluste üleküllus mingil teemal. Peavalu on sageli üliintelligentsetel inimestel, kes on emotsioonid alla surunud. See probleem annab märku madalast enesehinnangust ja hirmust, sisemistest etteheidetest millegi eest ja sellest, et inimene peidab kõik endasse.

Juuksed

Probleemid juustega (varajane halliks minek, juuste kaotamine, nende elutus) on stressi, abituse ja meeleheite tundemärk. Juuksed on eriti naistel elujõu sümboliks. Probleemid võivad tekkida, kui inimene elab pidevas pinges ja hirmus. On aga tarvis olla ise, uskuda endasse ja kõrgemalt tulevasse abisse. Mõnikord võivad juuste haigused tekkida vastusena suurele egole, upsakusele ja teadvustamata solvumisele Jumala peale.

Kael

Kael ühendab mõistust (pead) tunnetega (kehaga). Probleemid kaelaga kõnelevad sellest, et mõistus ja tunded pole kooskõlas. Metafüüsilisel tasandil tuleb seda mõista kui silda vaimse ja materiaalse vahel. kaelahaigused kõnelevad paindlikkuse puudumisest: inimene kardab ümber pöörata, et kuulda selja taga räägitavat tõde, ignoreerib olukorda, selle asemel et sellega tegeleda. Valutava kaela puhul võib veel proovida kinnitavalt noogutada või eitavalt pead raputada. See näitab, millega teil on raskusi, kas jah või ei ütlemisega.

Silmad

 • Lühinägelikkus ‒ ettenägemisvõime puudumine, hirm tuleviku ees ja tahtmatus oma ninast kaugemale vaadata.
 • Kaugelenägelikkus ‒ suutmatus elada olevikus, tänases päevas. Kaugele nägev inimene mõtleb liiga kaua, enne kui teeb seda, mis on vajalik, ei suuda näha olukorda tervikuna.
 • Daltonism — silm ei eralda värvusi, näeb kõike hallina. See räägib, et inimene ei suuda elus rõõmu näha. Tähtis on vaadata, mis on selle värvuse tähendus, mida teadvus väldib.
 • Glaukoom ‒ kae. Inimene kannatab olevikus mineviku pärast, ei soovi andestada ega minevikus toimunut omaks võtta.

Hambad valutavad otsustusvõimetutel inimestel, kes ei suuda otsustada. Kõik otsustatakse teie eest, aga teie ise kardate, ei oska analüüsida elus ette tulevaid olukordi. Probleemid purihammastega tulevad sellest, et te ei suuda asjaolusid omaks võtta, seejuures ülemised külgmised hambad vastutavad otsuste vastuvõtmise eest, alumised aga oma otsuste eest vastutuse võtmise eest. Vasakul on isiklikud otsused, paremal sotsiaalsed. Veel arvatakse, et probleemid vasakus kehapooles on seotud emaga suhtlemisega seotud probleemidega, paremas kehapooles aga isaga.

Suu

Suuõõnehaigused, näiteks stomatiit, on seotud hinge vaevava solvumisega. Keelde hammustamine on enda karistamine lobisemise eest, põse hammustamine näitab seevastu rahutust, oma saladuste varjamist. Suu on seotud uute ideede vastuvõtmisega. Igasugused probleemid seal kõnelevad ebakõladest just nimelt selles valdkonnas.

Huuled

Huuled väljendavad meie tundlikku loomust. Sõltuvalt sisemistest probleemidest võivad neil väljenduda järgmised vaevused:

 • lõhed ‒ inimene on lõhkemas vastuolulistest tunnetest,
 • huulte närimine – enese karistamine ilmutatud tunnete eest,
 • herpes ‒ sama, mis huulte närimine, kuid tõsisemalt.

Selg

Selg sümboliseerib elus vajalikku tuge.

Probleemid seljaga räägivad moraalse toetuse puudumisest. Inimene arvab, et teda ei armastata, või on ise sunnitud oma armastust varjama. Kui inimene kaotab liikumisvõime, tähendab see, et ta ei saa ilmutada teistele armastust tegevuse läbi. Kui vasakul, siis lähedaste vastu, kui paremal, siis maailma vastu.

Nimmepiirkond

Nimmepiirkond tähistab konflikti. Süütunnet. Tähelepanu on keskendunud sellele, mis on minevikus. Selja alaosa on seotud materiaalse heaolu, raha, partneri, kodu, laste, töö, diplomitega jne. Valu selles piirkonnas räägib, et inimene soovib midagi omada, et tunda end kindlamalt, kuid ei tunnista seda ei endale ega teistele. Selle tulemusena on ta sunnitud tegema kõike ise, kõik oma turjale võtma.

Liigesed

 • Bursiit ‒ alla surutud raevu teema. Inimene püüdleb täiuslikkuse poole kõiges, isegi pisiasjades. Ta ei luba endal raevu väljendada ja see raev koguneb liigestesse.
 • Artriit ‒ mõte, et sind ei armastata. Inimesed, kellel on artriit, on reeglina väga sirgjoonelised. Nende jaoks on kõige olulisemad sõnda alati “on vaja”, nad teevad kõike ise, nei on väga tugev enesekriitika.
 • Nihestused. Sagedased jäsemete nihestused kõnelevad sellest, et inimene lubab liiga palju endaga manipuleerida.
 • Probleemid põlvedega ‒ kangekaelsus, upsakus, alla surutud hirm ja soovimatus taganeda.

Ülekaal

Kui inimesel on ülekaal, siis tasub tal üle vaadata oma sisemaailm. Sageli säilitab keha liigset selleks, et kaitsta end välismaailma eest. inimene on ühiskonnas liiga kaitsetu, elu ees tervikuna kaitsetu. Mõnikord kõneleb see alla surutud püüdlusest saavutada soovitut. Liigse kehakaaluga inimesed kannatavad lapsepõlves või teismeeas sageli palju alandusi, kuulevad pilkeid ja solvanguid oma aadressil.

Sääred

Probleemid säärtega kõnelevad eluliste põhimõtetega seotud konfliktidest. Võimalik, et teie ideaalid on kokku varisenud, võib ka olla, et soovite midagi, mis on vastuolus teie moraaliga. Valu säärtes takistab edasi liikumist, kõndimist või jooksmist, seepärast on see seotud meie suhtumisega tulevikku ja meie võimega elus edasi liikuda.

Magu

Arstid kinnitavad, et gastriit tekib sageli üleelamiste ja närvipinge tõttu. Probleemid maoga kõnelevad sellest, et olete ebakindel, elus ei jätku kindlust, kohati on isegi väljapääsmatuse ja lootusetuse tunne. Maohaavand kõneleb kaotsimineku hirmust ja kaitsetusest. Tekib ka ärrituse tõttu, mida ei väljendata.