01.04.2023

kuupäev

Kes tegelevad inimestega

Kellele mõeldud

6h

Kestvus

Eesti

Keel

75 eurot/Boa liikmele 65 eurot

hind

Kursuse ülevaade

Õige hingamine kui hea tervis,

Mis takistabhingamist, kuidas vabastada?

Teooria ja praktilised tehnikad.

Õppeväljundid

Hingamisraskused ja hingeldus on õhupuuduse tunne. Kui keharakkudes tekib mingil põhjusel hapnikupuudus, tajume seda õhupuudusena, mida omakorda proovime kompenseerida kiiremini ja sügavamalt hingates.

Hapnikupuuduse põhjuseks võivad olla erinevad kopsuhaigused või südame-veresoonkonna haigused. Õhupuuduse tunnet võivad põhjustada ka psüühilised tegurid ja ärevus, ilma et hapnikupuudus tegelikult esineks.

Inimesed on unustanud kuidas õigesti hingata. Pooliku ja teadvustamata hingamise tulemuseks on hapnikupuudus rakutasandil. See tähendab, et me oleme tundlikumad kroonilisele valule, psüühilistele kannatusetele ja haigustele.

Kui oled kogenud unehäireid, ärevust, depressiooni, seljavalu, vaagnapõhja probleeme, astmat või seedimisprobleeme, siis tõenäoliselt hingad puudulikult.

Koolitusel vaatleme hingamisraskusi läbi anatoomia, füsioloogia ja psüühika osteopaatia võtmes. Kuidas aidata ennast ja kuidas aidata patsiente?

Sihtgrupp

Oodatud on kõik inimesed, kes hoolivad iseenda tervisest ning sooviksid selle kohta rohkem teada. Eelteadmised anatoomiast ega füsioloogiast ei ole vajalikud.

Õppekeskkonna kirjeldus

Auditoorne töö toimub ruumis, kus on arvuti ja projektor, pabertahvel ning on olemas
internetiühendus. Toolid ja massažilauad on vajadusel liigutatavad. Suur osa õppest
toimub info jagamise ja sellele järgnevate teemakohaste praktikatega. Kõik osalised
saavad paberil vajalikud õppematerjalid.

Registreerimine

Pane end kirja:

maarika.sild777@gmail.com

helista +3725282082